top of page
publikacni-kalendar.jpg

Tvorba publikačních kalendářů

Pravidelná a dlouhodobější produkce blogových článků je sama o sobě chvályhodná činnost, která má na vaše internetové stránky blahodárný vliv. Webový obsah napředuje, lépe se umisťuje ve vyhledávačích, šíří povědomí o vaší značce a generuje vyšší tržby. I přes všechna tato pozitiva ale jde blogovou činnost vykonávat efektivněji, pokud je v koncepci zahrnut publikační kalendář.

Co je publikační kalendář?

ODBORNĚ: Publikační kalendář je dílčí obsahová strategie zaměřená na články.

LIDŠTINOU: Pokud nejste z oboru, tak pro představu o funkčnosti publikačního kalendáře jej můžete přirovnat k jízdnímu řádu. Do toho mrknete a ihned vidíte, kdy vám který spoj jede, co to je za kategorii vlaku, zda se v něm nachází restauračka a oddíl pro děti… S tím rozdílem, že tentokrát nejste v roli cestujícího, ale v úloze manažera společnosti, která vlaky vypravuje a trží na prodaných jízdenkách a limonádách z minibaru.

A stejně tak v marketingu funguje i publikační kalendář. Během jednoho pohledu do něj snadno zjistíte, které konkrétní články v daný měsíc vyjdou a na jaká a jak hledaná klíčová slova budou hotové texty cílit.

 

V celkovém součtu vám publikační kalendář přinese kvalitnější články a efektivnější SEO.

Kotva 1

7 praktických výhod publikačního kalendáře

  1. Všechna témata máme od vás dopředu schválená a zanesená, takže začátkem nového měsíce odpadá proces autorizace.

  2. Každé téma zahrnuje a zohledňuje vaše přání a připomínky, čímž předcházíme případným nedorozuměním.

  3. Dopředu víte, jaká konkrétní klíčová slova a Long taily bude každý článek obsahovat.

  4. Je přehledný a díky své online podobě je v případě potřeby okamžitě po ruce.

  5. Umožňuje nám psát články dopředu.

  6. Rychlejší psaní článků šetří energii a čas všech zúčastněných, protože případné opravy a dolaďování neprobíhá pod tlakem.

  7. Celkově zpružňuje naši vzájemnou komunikaci, přispívá k hladkosti spolupráce a výrazně zvyšuje kvalitu výsledných článků.

V praxi pro vás ale stejně největším benefitem bude, že se nemusíte o nic starat. Pouze si hotový publikační kalendář objednáte, schválíte – a pak už ohledně textů nemusíte vyvíjet žádnou zvýšenou aktivitu: hotové a dle vašich představ zpracované články vám pak ode mě budou připlouvat pravidelně samy.

Pro jaké typy textů je publikační kalendář vhodný?   

     

 

Publikační kalendář výrazně zvyšuje vaše šance na úspěch

Produkce jakýchkoliv článků sice není existencí publikačního kalendáře podmíněna, ale stejně všem klientům na začátku či při refreshu spolupráce doporučuji, aby si z výše vypsaných důvodů nechali publikáč vypracovat. Jasná a předem daná obsahová koncepce, které se při pracovním procesu můžeme vždy držet, je pro obě strany přínosnější varianta, než domlouvat témata každý měsíc zvlášť.

 

 

 

 

 

Co si budeme povídat: v tomhle oboru jsme všichni vytížení víc než dost a dohadovat témata pod tlakem na poslední chvíli ne každého naplňuje. Nehledě na fakt, že když připravuji publikační kalendář v klidu a dopřeju mu štědrou časovou dotaci, tak pro vás vždy spolehlivě najdu zajímavější témata a vhodnější klíčová slova – což se ve výsledných textech sakra odrazí. Pokud to tedy s kontentem a SEO myslíte vážně, tak o objednání publikáče určitě popřemýšlejte.

Více o publikačním kalendáři se můžete dozvědět z mého školení Jak pomocí SEO copywritingu přivést na web nové zákazníky?, kde publikáči věnuji jeden celý blok.

bottom of page