top of page

Content marketing

Česky obsahový marketing je jedna z odnoží marketingu, která v posledních cca 15-20 letech ve světě dost frčí a i u nás je poslední dekádu v kurzu.

 

Základem content marketingu je kvalitní, hodnotný a skutečně přínosný obsah, který si bude cílová skupina hýčkat a ideálně jej přesdílí dál, čímž značce prokáže cennou službu. Obsahový marketing je neinvazivní, nesnaží se prodávat za každou cenu – naopak, ponechává uživateli svobodu a čas, aby si mohl v klidu promyslet, v čem je pro něj konkrétní produkt či služba přínosná.

 

Každá společnost, která content marketing praktikuje, by si měla být kvalitou svého sortimentu jistá – proto je vůči svým stálým i potenciálním zákazníkům pozorná a trpělivá. Metody obsahového marketingu bývají často k vidění u lovebrandů.

 

Obsahový marketing je věrný svému názvu a je obsažen doslova v každém obsahu – spadají pod něj všechny texty na internetových stránkách společnosti, PR články publikované na webech třetích stran, posty na sociálních sítích, mailingy, videa, podcasty, tištěné magazíny... Kdekdo si to často neuvědomuje, ale content marketing dokazuje, že úplně každý text a úplně každá fotka i na té vaší nejzapadlejší stránce reprezentuje a na zbloudilého uživatele nějak působí. Jestli pozitivně, nebo negativně je už na diskuzi...  

bottom of page