top of page
o-mne.jpg

STRUČNĚ O MNĚ

 • Svoji první zkušenost v oboru jsem absolvoval na tiskovém oddělení Ministerstva dopravy a spojů ČR

 • Jako redaktor jsem působil v Lidových novinách

 • Pracoval jsem jako editor hudební rubriky online magazínu Topzine.cz

 • Copywritera jsem vykonával v Alza.cz

 • Byl jsem dlouholetý Head of Content v agentuře Effectix

 • Aktuálně se věnuji tomuto projektu

 • Řečnil jsem na konferencích Barcamp Brno či Content First

 • Školím klienty

 • Přednáším na vysokých školách

 • Sám disponuji titulem Mgr. v oblasti sociální a mediální komunikace

A

B

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram
Moje filozofie

MOJE FILOZOFIE

Pokud tento text není první, který na těchto stránkách čtete, tak už pravděpodobně víte, že můj projekt nejsem jenom já sám, ale i mí kouzelní kolegové ze světa copywritingu a korektur. A troufám si naprosto otevřeně, možná až drze tvrdit, že ohledně tvorby textů byste sotva hledali vhodnější tým, než jsem já a moje parta. Co mě k takovému troufalému konstatování vede?

 

JAK PRACUJÍ COPYWRITEŘI…

Vezmu to od úplného základu: jakožto redaktor, copywriter a editor s praxí z médií a různých marketingových oddělení a agentur jsem si za více jak 15leté působení v oboru kolem sebe vytvořil síť šikovných a talentovaných odborníků. Společně jsme prošli nespočtem lehkých i tvrdých bojů, takže umíme tvořit jak se šálkem kávy v ruce, tak s nožem na krku. Ošlehaní praxí i nejvyššími nároky našich klientů jsme vykrystalizovali v organický a harmonický celek, na který je vždy a za všech okolností absolutní spoleh.

Jako tým tak dokážeme pokrýt pestrou škálu oblastí a témat. Potřebujete otextovat e-shop se zbožím pro malé i větší děti? Zvládneme to! Hledáte někoho, kdo vám sepíše recepty na blog o italské kuchyni, které donutí čtenáře narvat si košíky oliváčem a špagetami? Tak na to u nás v partě máme hned několik expertů. Že byste raději chtěli odborné články o řemeslnickém nářadí, zahradní technice či tepelných čerpadlech? Svěřte jejich tvorbu do našich rukou. Mám k dispozici tolik šikovných a výjimečně talentovaných rukou, že za jejich práci dám sám svou ruku do ohně.

Tematických oblastí, které zvládneme otextovat, je tolik, že by to jakýkoliv freelancer, co má jen dvě ruce a jeden mozek, nezvládl. 

copywriter.jpg

A ze svých zkušeností z oboru mohu říci, že z našeho rozptylu by závistí bledla i nejedna marketingová agentura, jež se produkcí textového contentu zabývá.

... A KOREKTOŘI

Co nás ale absolutně odlišuje od konkurence je přítomnost korektorů v našem týmu. Po usilovném, xletém hledání jsem objevil skutečné experty, kteří mají vystudovanou bohemistiku a sami jako kantoři češtinu vyučují na prestižních univerzitách. Po jejich kontrole nenaleznete v žádném textu sebemenší překlep či chybičku.

Že by to tak mělo být vždy? Správně ano, ale… (ne)znáte to. Marketingové agentury jsou přealokované a stylistiku a gramatiku textů důkladně kontrolují až ve chvíli, kdy sami na něco narazíte a ozvete se. A média? Ta korektory v éře nástupu internetu v rámci zpružnění odepsala úplně jako přebytečný přepych. My ale respektujeme Dobrovského s Jungmannem a že vám při čtení textů nekrvácí oči nebereme jako luxus, ale jako náš standard. A tento standard vám v uspěchaném, někdy až rádoby náročném světě českého (nejen) online marketingu jen tak někdo nenabídne. 

CO VŠE DĚLÁ EDITOR?

A pak jsem tady já… Editor a textový producent, co s vámi vše dohodne a zároveň zaručí, že všechna dohodnutá díla ve vámi požadovaný čas budete skutečně mít k dispozici.

copywriterka.jpg

 

Na úplném začátku naší spolupráce za vaší asistence (ale v případě zájmu to je samozřejmě možné i bez ní) vytvořím publikační kalendář nebo seznam témat.

 

Následně dohlédnu na realizaci textů a v závěrečném procesu zkontroluji, zda hotové výtvory obsahují všechna vybraná klíčová slova, protože bez SEO vaše texty ve stále bobtnajícím online světě již nikdo nenajde – i kdyby byly sebelepší. Přitom mrknu i na titulky, mezititulky a zkontroluji, zda odstavce nezačínají stejnými slovy. Pak vyberu vhodné fotografie, články zfinalizuji a tradááá – hurá za vámi! A pak do světa…

Tak takhle já se svým týmem produkuji obsah. Každý text tak vždy vidí 6 očí, což je o 2-4 více než v klasické agentuře a 4 navíc oproti standardnímu freelencerovi. Už jenom to samo o sobě výrazně zvyšuje šanci, že s výslednými texty budete opravdu spokojeni. A když ještě uvážím, že všechny ty zmíněné oči patří šikovným a spolehlivým lidem… Už chápete, proč jsem se nebál v úvodu tohoto textu říci, že ohledně tvorby contentu vhodnější tým jen tak nenajdete?  

BAVIT SE A NEKRÁST

Zaujal vás způsob, jakým pracuji? Neváhejte! Pošlete mi poptávku a poznejte kvalitu mých textů na vlastní web. V případě, že byste si chtěli psát texty sami a potřebujete jenom know how, můžeme se domluvit na přípravě školení, na němž vám poradím, jak na to.

 

Nelíbí se vám způsob, jakým pracuji? Fakt, že jste tuhle slohovku dočetli až sem, mluví o opaku. Udělejte laskavost sobě i svým zákazníkům a neokrádejte je o poutavé texty! Myslete na to, že mizernými pracemi svoji cílovou skupinu nezaujmete a k požadované akci ji nevyprovokujete, čímž ve finále ochuzujte i sami sebe – respektive hlavně sami sebe. Proto se ohledně psaní obraťte na profíky, kteří své řemeslo milují a při práci se baví, což je pak na výsledných výstupech vidět. Ano, správně – na nás.

Těším se na budoucí spolupráci a do té doby se mějte fanfárově.

Roman Čelechovský

bottom of page