top of page

Sandbox

Google Sandbox je filtr, který by se dal přirovnat k webové karanténě. Jsou do ní umístěny některé internetové stránky – a to

ze 3 důvodů:

  1. Jedná se o nový web, který je zcela záměrně optimalizován na konkurenční klíčová slova. Googleboti tuto snahu prokouknou a pošlou stránky jako nedůvěryhodné do sandboxu, kde je drží v pomyslné izolaci, a dokud neobdrží jisté hodnocení serióznosti, nemohou se zobrazovat na vyšších příčkách v SERPu.

  2. Jde o web, který se dopouští značného Key word stuffingu (spamování).

  3. Stránky se snaží získat lepší SEO výsledky pomocí neseriózních, podvodných či jinak nečestných metod.

 

Samozřejmě stačí, aby byl naplněn jen 1 důvod, a ne všechny 3; ostatně každý bod je už sám o sobě závažný – minimálně z optiky Googlu.

 

Ale zpátky k samotnému pojmu: s ohledem na fakt, že Google se ke svým nástrojům a vnitřním algoritmům zpravidla nevyjadřuje, je i Sandbox zahalen mlhou tajemství. Někteří experti dokonce spekulují, zda toto pomyslné pískoviště vůbec existuje. Že je Sandbox skutečný ovšem připustilo několik SEO šamanů, kteří dobrovolně přiznali, že po testování některých vynalézavých, a obzvlášť kreativních metod pozorovali děsivé propady ve výsledcích a trvalo zhruba 3-6 měsíců, než Googloboti zase vzali kontaminovaný web na milost.

bottom of page